Yedi Farklı Dil Tek Mesajda Buluşuyor 

 

 

İngilizce, Portekizce, Arapça, İspanyolca, İtalyanca, Türkçe ve işitme engelli çocuklar için ‘’İşaret Dili’’ ile yayın hayatına devam eden Niloya, çizgi filmleriyle sadece Türkiye’ deki değil, tüm dünyadaki çocukların yaratıcılıklarının gelişmesine destek oluyor. Türkiye’nin ilk yer çizgi film karakteri olan Niloya’nın ‘’Yetenekli Robot’’ bölümünde çocuklar kağıttan robot yapmayı öğrenecek. 

 

Hiç bitmeyen merakı ile öğrenme hevesini sürekli güncel tutan Niloya, farklı dillerde de yayın hayatına devam ediyor. Niloya YouTube kanalında yayınlanan yeni bölümleriyle minik dostlarına keyifli ve öğretici zaman geçirmelerini sağlayan çizgi film, 129. Bölümüyle çocuklara bambaşka bir öğretide bulunacak.

 

25 Mayıs Salı günü Niloya YouTube kanalında ekrana gelecek 129. Bölümün konusu ise şöyle;

 

Niloya ve Mete ağaçların altında top oynamaktadırlar. Mete’nin canı ağaçlarda bulunan armutlardan çeker. Ama üşengeçliğine yeni düşerek bir robotun olmasını ve işlerini onun yapmasını ister. Birden Niloya’nın aklına Mete’nin elişi kağıtları ve kartonlarından birçok oyuncağı yapabildiği gelir. Hemen başlarlar işe koyulmaya. Niloya, Mete ve sonradan yanlarına gelen Murat ile birlikte yaptıkları robotla oynamaya başlarlar…

 

 

 

 

 

<Yedi Farklı Dil Tek Mesajda Buluşuyor